Wypoczynek w Bułgarii

Warna to miasto w Bułgarii nazywane także „morską stolicą Bułgarii”. Można tam wypocząć na piaszczystej plaży lub zwiedzić wiele ciekawych miejsc. W tym miejscu powinna nam towarzyszyć fotoksiążka.

Największą atrakcją miasta jest Park Nadmorski, stworzony w XIX wieku, gdzie rośnie piękna, często tropikalna roślinność, a także do zwiedzania udostępnione są m.in. amfiteatr, obserwatorium, planetarium i zoo. Turystów miejsce to przyciąga zabytkami, takimi jak: ruiny rzymskich budowli, fundamenty bazylik z V i VII wieku, pozostałości bizantyjskich fortyfikacji, zabytki tureckiej architektury, a także dwa tureckie kurhany grobowe. Jeden z nich w 1935 roku został przekształcony na mauzoleum Władysława Warneńczyka.

 

Ten symboliczny grobowiec polskiego króla znajduje się w miejscu, gdzie młody władca poległ w 1444 roku. Kolejnymi atrakcjami Warny są delfinarium oraz ogromne akwarium połączone z Muzeum Morza Czarnego. Jest to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, miłośnicy wypoczynku piękne plaże i ciepłe morze, a zwolennicy historii, kultury i sztuki mnóstwo miejsc i zabytków do zwiedzania. takie atrakcyjne miejsca można bliżej poznać na stronie www.wyjazdy-zagraniczne.pl . Prezentowane są tam liczne kraje Europejskie niestety jeszcze nie wszystkie. Opisom towarzyszy pokaźna galeria zdjęć. Daje ona lepsze wizualne wyobrażenie o danym miejscu niż suchy tekst, który spotykamy w wielu przewodnikach. Czasami okraszony jednostkowym i nie reprezentatywnym zdjęciem.